Nowy numer 17/2024 Archiwum

Wytańczyli i wylicytowali niespełna 200 tys. zł

Rekordowa suma zasiliła konto diecezjalnego hospicjum Caritas w Darłowie.

Rekordowe wpływy z XVII Balu Charytatywnego na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie zanotowała fundacja Morze Miłości – organizator wydarzenia.

Imponującą kwotę 191.750 zł wytańczyło i wylicytowało 200 gości, którzy 4 lutego bawili się w hotelu Amber Port w Darłówku. Wejściówki na bal były w cenie 600 zł od pary. Rok wcześniej ponad 140 osób bawiło się na balu. Wówczas zebrano 120 036 zł.

Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się zaopatrzone autografami koszulki sportowców, w tym sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka z finałowego meczu podczas mundialu w Katarze. Nie zabrakło kosztownej biżuterii i voucherów, m.in. kuponu na rejs po portach Europy.

– Hospicjum  nie jest w stanie utrzymać się bez darczyńców i funkcjonować bez ich dobroci – powiedział ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. Jak zapewnił, każdy grosz zostanie przeznaczony na potrzeby domu – m.in. działania bieżące na rzecz chorych oraz modernizację liczącego 12 lat ośrodka, w tym zmianę systemu oświetlenia, ocieplenie budynku, odnowienie podłóg.

Obecnie w darłowskim hospicjum przebywa 25 pacjentów, a w hospicjum domowym 30 pacjentów. Nadto są osoby czekające na przyjęcie pod opiekę placówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy