Nowy numer 23/2023 Archiwum

Jaka jesteś piękna!

− Musicie zaprosić do swojego życia fachowca od wizerunku. Ale nie takiego, jakiego proponuje świat – słyszały kursantki i uczyły się, jak patrzeć na siebie oczami Boga.

Kurs Maria Magdalena jest jak SPA dla duszy. Pozwala zrzucić maski i przyjrzeć się sobie z zupełnie nowej perspektywy. – Zwykle wiemy, co znaczy być kobietą według świata, ale nie umiemy spojrzeć na sobie oczami Ojca i Stwórcy. Tymczasem każda z nas jest Jego arcydziełem. Nie jest ważne, ile mamy kilogramów, jaki mamy kolor włosów, czego mamy za dużo albo za mało – przekonuje Magdalena Halak ze Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. – Jeśli chcesz spojrzeć na siebie oczami Boga, dostrzec, że stworzono cię z miłości i że jesteś darem dla innych, to ten kurs jest dla ciebie – mówi jedna z prowadzących.

Sama uczestniczyła w nim rok temu. – Doświadczyłam, jak Jezus z miłością i pokojem patrzy na trudną historię mojego życia – dodaje. Z zaproszenia SNE skorzystało ponad 30 kobiet. Podczas weekendu spędzonego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w towarzystwie innych wyjątkowych pań dowiadywały się między innymi, jaki jest zamysł Boga wobec nich, jakie są cechy Bożej kobiety i jak nie pozwolić niszczyć w sobie kobiecości. Mama pięciorga dzieci ma napięty grafik. W rozkładzie dnia niewiele czasu zostaje, aby zadbać o swoją wyjątkowość. Codzienne problemy potrafią przygnieść i zapędzić w niedobre schematy. – Staram się jak najlepiej wykorzystać ten czas, bo treści jest bardzo dużo – śmieje się Katarzyna Tarasewicz, pokazując skrupulatnie prowadzone notatki. – Liczna rodzina to wielkie błogosławieństwo, ale też – nie ma co ukrywać – spory trud. Jest mało czasu na dbanie o relację z Panem Bogiem, na to, żeby pozwalać Mu przemieniać siebie. A ja chcę za Nim nadążać, odkrywać to, co dla mnie przygotował. Uświadamiam sobie, że moje świadectwo także jest ważne, i skupiam się na tym, żeby dzielić się doświadczeniem Boga żywego; tego, jak piękne jest życie, kiedy żyje się z Bogiem – tłumaczy koszalinianka.

Kurs Maria Magdalena to jedna z wielu propozycji formacyjnych koszalińskiej ekipy ewangelizatorów. Informacji o kolejnych wydarzeniach można szukać na www.kochaj.my.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast