Nowy numer 17/2024 Archiwum

Kościół każe im się wyprowadzić

Sytuacja wygląda na skandaliczną, tym bardziej, że powód jest zaskakujący, a siostry pomagały potrzebującym. Nie ma wyjścia, trzeba kliknąć.

Już wszyscy wiedzą, że siostry niepokalanki opuszczają Szczecinek. My też pisaliśmy o tym. Wielka szkoda, ale niestety takie są realia - brak powołań i niemożność utrzymania tej placówki przez zgromadzenie.

Duży ogólnopolski portal napisał o tym tekst, nadając mu tytuł: "Pomagały potrzebującym. Kościół każe im się wyprowadzić. Zaskakujący powód". Proponuję inny, w podobnym stopniu oddający rzeczywistość: "Mało znany portal podaje rzetelną informację o Kościele".

Wystarczy złośliwości. Sprawa w sumie nie jest aż tak ważna, ale jednak warta zauważenia. W samym tekście co prawda dowiadujemy się, o co chodzi i dlaczego siostry muszą opuścić Szczecinek, jednak tytuł, w mojej ocenie, sugeruje zgoła coś innego. Czy mam rację? Ocenę zostawiam Czytelnikom. Tego typu praktyki uważam jednak za dziennikarsko nieuczciwe i obniżające zaufanie do mediów, a to jest już ważny społecznie problem, który dotyka mnie też osobiście.

Jedno w tym wszystkim jest pozytywne. Wyszło na jaw, że siostry zakonne są potrzebne i szkoda, że ich nie będzie. Summa summarum... na plus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy