Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Usprawiedliwieni2103 odwołane!

- Chcemy uniknąć sytuacji, w której zarzuca się Kościołowi promocję wagarowania - wyjaśniają organizatorzy katolickiego wydarzenia zaplanowanego na pierwszy dzień wiosny w Koszalinie.

Miało być to 6 godzin modlitwy o pokój. Nabożeństwo z katolickimi tiktokerami, bicie chrześcijańskich rekordów świata i tysiące modlących się młodych z całej Polski. Na dwa tygodnie przed planowaną datą zostało jednak odwołane. Poinformował o tym w porannych rozważaniach internetowych ks. Rafał Jarosiewicz, komunikat pojawił się również na stronie internetowej wydarzenia Usprawiedliwieni2103.

- Z racji kontrowersji spowodowanych datą planowanego wydarzenia i przypisywaniem organizatorom złych intencji, jesteśmy zmuszeni przełożyć spotkanie Usprawiedliwieni2103. Chcemy uniknąć sytuacji, w której zarzuca się organizatorom, a szerzej Kościołowi, promowanie wagarowania i przyzwalanie na uciekanie w pierwszym dniu wiosny ze szkoły. 

Intencja, która nam przyświecała podczas planowania wydarzenia, zakładała wręcz przeciwnie - zaproponowanie pełnoletnim uczestnikom, niepełnoletnim uczniom oraz ich opiekunom alternatywy dla wagarowania w postaci wspólnego, zaplanowanego i zorganizowanego wyjścia w podanym dniu.

Przepraszam, to bardzo osobiste: wpierw oświadczenie - potem rozważanie… Ks. Rafał Jarosiewicz.
SMS z Nieba TV

W sytuacji, w której nasze intencje mogą zostać źle zrozumiane, nie chcemy przyczyniać się do dawania pożywki głosom nieprzychylnym Kościołowi. Ze smutkiem przekładamy nasze spotkanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tym samym obiekcie, w marcu przyszłego roku, choć nie 21 marca" - napisał w imieniu organizatorów ks. Rafał Jarosiewicz, szef Fundacji SMS z Nieba. 

Jak przyznaje, była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musiał podjąć, tym bardziej, że chęć udziału w wydarzeniu przez zakup symbolicznego biletu-cegiełki zgłosiło już kilkaset osób. 

Organizatorzy przekazują, że bilety kupione na wydarzenie zachowują swoją ważność do przyszłego roku. Każdy jednak może otrzymać za nie bezproblemowo zwrot pieniędzy. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów zostaną podane w najbliższym czasie/mailowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy