Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kołobrzeg, Słupsk, Wałcz - nowe punkty pomocy uchodźcom

Powstają nowe punkty Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom - w Kołobrzegu, Słupsku i Wałczu.

Dotąd Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom działało w Koszalinie, Szczecinku i Białogardzie. Obecnie ruszają kolejne placówki Caritas, w których migranci i uchodźcy mogą uzyskać różnorodną pomoc związaną z zamieszkaniem i zatrudnieniem w naszym regionie.

Począwszy od 16 marca w każdy czwartek w godzinach 9-14 doradcy integracyjni są dostępni w Kołobrzegu. Punkt mieści się w Ośrodku Charytatywnym Dla Dzieci i Młodzieży Caritas na ul. Aniołów Stróżów 1.

Od 17 marca w każdy piątek w godzinach 9.30–14.30 otwarty będzie punkt w Słupsku – w sali przy parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego na ul. Dominikańskiej 2. 

Od 20 marca w każdy poniedziałek w godzinach 9–12 dostępny będzie punkt w Wałczu – w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas na ul. Okulickiego 22.

Punkt informacyjno-doradczy dla cudzoziemców udziela porady i pomocy w sprawach administracyjnych, dotyczących legalizacji pobytu, ubezpieczenia zdrowotnego, rozeznania w przepisach dotyczących zatrudnienia i wielu innych. Cudzoziemcy mogą skorzystać z usług prawnika, psychologa, tłumacza, kursów języka polskiego, warsztatów i spotkań integracyjnych, poznać polską kulturę i tradycje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy