Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W ten weekend, tak, pomóż!

W ponad 20 miejscowościach diecezji odbędzie się 40 zbiórek żywności na święta dla ubogich.

W dniach 17 i 18  marca 22. edycję przedświątecznej akcji "Tak. Pomagam!" przeprowadzi w Polsce kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy Caritas. W ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności klienci sklepów mogą wesprzeć ludzi potrzebujących, zostawiając produkty w wystawionych w tym celu koszach opatrzonych logo akcji.

W naszej diecezji znajdą je w sieciach sklepów Biedronka, Lidl, Netto, łącznie w 40 placówkach handlowych w następujących miejscowościach: Koszalin, Szczecinek, Czarne, Sławno, Słupsk, Jastrowie, Gościno, Wałcz, Kalisz Pomorski, Kępice, Białogard, Dygowo, Drawsko Pomorskie, Miastko, Człopa, Barwice, Polanów, Darłowo, Karlino, Ustka, Złocieniec.

– Wzrost inflacji powoduje coraz większą biedę wśród mieszkańców naszej diecezji. Chcemy pomagać najuboższym osobom, szczególnie w ważnym dla każdego czasie świąt, tak jak to jest naszą tradycją od lat – mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej.

Dyrektor zapewnia, że zebrane produkty trafią jeszcze przed świętami do diecezjalnych parafii, skąd będą dystrybuowane w formie paczek żywnościowych do potrzebujących. – Wolontariusze naszych Parafialnych Zespołów Caritas mają długoletnie doświadczenie i dobre rozeznanie, komu taka pomoc jest najbardziej potrzebna. Dziękuję za włączenie się w tę pomoc i zachęcam również, by włączyć się w inne parafialne zbiórki żywności, realizowane w ramach akcji "Torba charytatywna" lub do wystawionych koszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy