Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rodzina jest super! Konkurs dla dzieci

W ruch pójdą farby, kredki, markery. Mali koszalinianie dadzą artystyczny wyraz prorodzinnym wartościom. Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny już rozpoczynają przygotowania do tegorocznej odsłony wydarzenia.

Zaczynają od zaproszenia najmłodszych mieszkańców Koszalina do plastycznej interpretacji hasła przyświecającego prorodzinnemu maszerowaniu.

Konkurs organizowany przez koszalińską parafię Ducha Świętego i działającą przy niej Katolicką Szkołę Podstawową skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu miasta.

- Mamy pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku. Na pierwszą edycję konkursu wpłynęło wiele prac. Mamy nadzieję, że w tym będzie jeszcze więcej, dlatego startujemy z konkursem na dwa miesiące przed koszalińskim Marszem dla Życia i Rodziny – mówi ks. Paweł Wojtalewicz, proboszcz koszalińskiej parafii Ducha Świętego.

Jak przyznaje konkurs to zaproszenie do rodzinnych rozmów o życiu, rodzinie i wartościach.

- Chcemy tym konkursem też trochę sprowokować dorosłych do podjęcia rozmów na te tematy z dziećmi. Najczęściej to też rodzice są tymi, których dzieci pytają, co miałyby na takiej pracy malować. To może być impulsem do rozmów o wydarzeniach czy wspomnień o poprzednich generacjach członków rodziny – zaprasza duszpasterz.

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką: farby, kredki, pastele, tusz, ołówek, markery. Należy je nadesłać lub dostarczyć bezpośrednio do Katolickiej Szkoły Podstawowej w nieprzekraczalnym terminie do 19 maja. Regulamin konkursu TUTAJ

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie 26 maja. Laureaci otrzymają dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe. Zostaną one oficjalnie wręczone podczas pikniku towarzyszącemu Marszowi dla Życia i Rodziny w Koszalinie, który zaplanowano na 28 maja.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy