Nowy numer 23/2023 Archiwum

W kołobrzeskiej konkatedrze biskup przewodniczył modlitwie o pokój

Diecezja włączyła się w ten sposób w "Łańcuch Eucharystyczny" zaproponowany przez Radę Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

W europejskiej inicjatywie, w której poszczególne episkopaty modlą się po kolei o sprawiedliwy pokój w Ukrainie, Polsce przypadł dzień 20 marca. Biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński przewodniczył z tej okazji Eucharystii w bazylice kołobrzeskiej, modląc się, zgodnie z zaproponowaną intencją.

W homilii biskup zwrócił uwagę obecnych w konkatedrze na jeszcze jeden ważny cel wieczornego zgromadzenia: - Jesteśmy tu także po to, abyśmy jeszcze bardziej zrozumieli, zgromadzeni na tej modlitwie, pełni szczerych życzeń wobec naszych wschodnich sąsiadów, że wszelki niepokój, także wojny, biorą się z nieporządku w ludzkim sercu.

- Otwórzmy więc nasze serca na Boży ład, aby przypadkiem nie było nam dane modlić się o pokój dla świata, samemu nie mając go w swoim wnętrzu. Wszyscy jak tu stoimy, jesteśmy najpierw powołani do refleksji nad sobą - dodał bp Zieliński.

- Nadajmy więc naszej dzisiejszej refleksji poważny ton - nie smutny, ale poważny, czyli odważny i mierzący się nie tylko z problemami świata, ale i każdego z nas - usłyszeli zgromadzeni w kołobrzeskiej bazylice.

Mszę św. razem z biskupem koncelebrowali kapłani z kołobrzeskiego dekanatu oraz z Domu Księży Emerytów.

W kołobrzeskiej konkatedrze biskup przewodniczył modlitwie o pokój   Eucharystię koncelebrowali kapłani z dekanatu. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast