Nowy numer 23/2023 Archiwum

W ramionach Ojca

W Kołobrzegu trwają rekolekcje wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas.

W kołobrzeskim Ośrodku Charytatywnym dla Dzieci i Młodzieży pw. Aniołów Stróżów odbywają się 24–26 marca rekolekcje Parafialnych Zespołów Caritas. Przybyło na nie blisko 50 osób z różnych stron diecezji.

Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Kowalski. Koszaliński duszpasterz zaproponował wolontariuszom spojrzenie na Kościół, wiarę w Boga oraz na działania charytatywne oczami papieża Franciszka. Rozważania oparł na książce pt. "Miłosierdzie to imię Boga" będącej rozmową papieża z watykanistą Andreą Torniellim.

- W rekolekcyjnym nauczaniu, ale też w słowie z dnia, w liturgii, koncentrujemy się na Bożym miłosierdziu – mówił ks. Kowalski. – Od czasów św. Faustyny ta myśl jest w Kościele coraz bardziej obecna i chcemy ją rozwijać, ponieważ dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas jest ważne to, by przede wszystkim oni sami tego Bożego miłosierdzia doświadczali. I by chcieli coraz mocniej poznawać Boga, który jest miłością miłosierną, czyli taką, która każe nam wybiegać Ojcu spotkanie i rzucać się Mu na szyję.

Jak dodał kapłan, priorytetowym tematem wielkopostnych rozważań wolontariuszy jest ich osobista relacja z Bogiem, a zaraz po niej relacja z drugim człowiekiem, szczególnie tym, który potrzebuje pomocy.

Uczestnicy kołobrzeskich rekolekcji obejrzeli – a potem o nim dyskutowali – krótkometrażowy film "Most" z 2003 r. o ojcu poświęcającym własnego syna, by uratować innych ludzi. Co ciekawe, fragmenty tego nominowanego do Oscara amerykańsko-czeskiego filmu zostały nakręcone w Szczecinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast