Nowy numer 23/2023 Archiwum

Śniadania i posiłki wielkanocne

W tym roku w Wałczu, Słupsku, Pile, Koszalinie, Kołobrzegu odbędą się spotkania dla ubogich i samotnych przy świątecznym lub przedświątecznym stole.

Caritas przygotowała 700 paczek świątecznych, które jeszcze przed świętami trafią do rąk ludzi ubogich, w kryzysie bezdomności, samotnych. W kilku miejscowościach odbędą się ponadto posiłki przedświąteczne w tradycyjnej oprawie: modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii, podzielenie się jajkiem i poczęstunku składającego się ze świątecznych potraw. Gościom towarzyszyć będą biskupi, kapłani.

Wałcz. 1 kwietnia (sobota) odbędzie się spotkanie wielkanocne w Wałczu dla osób ubogich, samotnych, w kryzysie bezdomności. 120 osób jest zaproszonych na spotkanie przy stole do Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 10. Rozpocznie je modlitwa, odczytanie Ewangelii. Goście zostaną podjęci potrawami świątecznymi, m.in. żurem, białą kiełbasą, sałatką jarzynową, ciastem, a rozpoczną od tradycji podzielenia się jajkiem. Oprawę muzyczną zapewnią lokalne zespoły. Oprócz poczęstunku goście otrzymają paczki żywnościowe. Spotkanie przewidziane jest na 120 osób. Imienne zaproszenia dystrybuowane są przez Parafialne Zespoły Caritas, MOPS, ogrzewalnię. Wałeckie spotkanie przedświąteczne Caritas organizuje wspólnie z samorządem. Obecni będą na nim bp Zbigniew Zieliński, ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej, przedstawiciele samorządu wałeckiego.

Słupsk. 6 kwietnia o godz. 17 Caritas zaprasza ubogich, bezdomnych i samotnych Słupska na posiłek przedświąteczny do Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych (sala gimnastyczna). – Tym spotkaniem przypadającym w Wielki Czwartek chcemy podkreślić tajemnicę miłości i Ostatniej Wieczerzy Chrystusa. Tego dnia spotkamy się z ubogimi, bezdomnymi, samotnymi, którymi opiekujemy się w Słupsku – zapowiada ks. Bikun. Poczęstunek przygotowany będzie na 160 osób. Imienne zaproszenia dystrybuowane są przez wolontariuszy posługujących w jadłodajni Caritas na ul. Przemysłowej 33A.

Piła. W przypadającą 8 kwietnia Wielką Sobotę od godz. 11 w stołówce Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas na ul. Kossaka 16 będą rozdawane paczki żywnościowe zawierające świąteczne potrawy. Caritas przygotuje 120 takich pakietów dla podopiecznych Centrum.

Koszalin. Śniadanie świąteczne w Niedzielę Wielkanocną w Koszalinie przygotuje Dom Miłosierdzia Bożego. Spotkanie przy świątecznym stole zastawionym tradycyjnymi potrawami poprzedzi Msza św. i modlitwa pod przewodnictwem jednego z biskupów w namiocie na podwórzu Domu Miłosierdzia. Dodatkowo uczestnicy śniadania otrzymają paczki przygotowane przez Caritas – 170 sztuk.

Kołobrzeg. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30 Caritas zaprasza osoby potrzebujące na śniadanie świąteczne do Ośrodka Aniołów Stróżów (ul. Kasprowicza 7). Uczta będzie przygotowana na 120 gości. Chętni mogą zgłosić się po zaproszenia do wolontariuszy Caritas każdej parafii, a szczególnie Mariackiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast