Palma na pomoc Ukrainie

W usteckiej Gwieździe Morza palmy co roku zasilają akcje parafialnej Caritas, pomagając pomagać potrzebującym. W tym roku dochód z ich sprzedaży wesprze dotkniętych wojną sąsiadów.

Zespół Caritas z usteckiej parafii Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza to doświadczone palmiarki. W tym roku miały jednak konkretną pomoc ze Szkoły Podstawowej nr 2. Do dorosłej ekipy charytatywnej dołączyły wolontariuszki razem z katechetką s. Tarsycją, przełożoną domu usteckich kanoniczek.

- Panie mają kilkunastoletnią wprawę w robieniu palm, ale dziewczynom, które robiły to po raz pierwszy wcale nie poszło gorzej. To dobry początek świetnej współpracy młodszych i starszych parafian. Młodzi pięknie angażują się w akcje Caritas. Rośnie następne pokolenie chcących ofiarowywać swój czas potrzebującym - cieszy się ks. Jacek Herman, wikariusz usteckiej parafii, relacjonując efekty wicia nieodzownych na Niedzielę Palmową atrybutów.

Palma na pomoc Ukrainie   Zwyczajem usteckich parafian jest zaopatrywanie się w palmy, które przygotowuje zespół charytatywny. Caritas parafii NMP Gwiazdy Morza w Ustce

W ciągu dwóch dni udało się stworzyć 400 kolorowych palm. Co roku usteccy parafianie zaopatrują się w nie przed niedzielną Eucharystią, zasilając konto Caritas. W tym roku prezes zespołu Bożena Wolczyk razem z proboszczem ks. Krzysztofem Kantowskim wspólnie zdecydowali, że każda palma to cegiełka na pomoc dla sąsiadów zza wschodniej granicy, gdzie od ponad roku toczy się wojna. Całość zebranych pieniędzy trafi na działania, które Caritas poświęci Ukrainie i uchodźcom wojennym. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..