Koszalińsko-Kołobrzeski

Z końcem kwietnia ruszają Kazania na Górze

Tegoroczna edycja katechez dla dorosłych poświęcona będzie świętym i kandydującym na ołtarze. Warto już teraz zarezerwować jedną niedzielę w miesiącu.

Miała to być propozycja na Rok Wiary, ale szybko okazało się, że jest zapotrzebowanie na taką formę spotkań. Katechezy dla dorosłych odbywają się więc cyklicznie od 11 lat. Comiesięczne spotkania gromadzą uczestników w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia do października.

- Nazwa "Kazania na Górze" odsyła zarówno do ewangelicznego przepowiadania Jezusa, jak i do topografii - jesteśmy przecież na górze. Inspiracją była również nazwa wykładów naszego założyciela, o. Kentenicha - wyjaśnia s. Paulina Kopacz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

W tym roku nauki poświęcone będą wybranym świętym i błogosławionym. Pierwsza katecheza na temat św. o. Pio odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia o 15.00. Inną z bohaterek będzie związana z Górą Chełmską bł. Dorota z Mątowów.  

Z końcem kwietnia ruszają Kazania na Górze   Katechezy odbywają się od ostatniej niedzieli kwietnia do ostatniej niedzieli października. Materiały prasowe

- Tytuł „Świeci gwiazdozbiorami Boga” został zaczerpnięty z homilii papieża Benedykta XVI. Wybierając tych świętych kierowałyśmy się jakąś cechą ich życiorysu, która może być pomocą w przeżywaniu dzisiejszych czasów. Jakąś podpowiedzią i drogowskazem na niełatwą codzienność – zaprasza s. Paulina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..