Dzień Dobra, a nawet dwa tygodnie

Biegi, pikniki, festyny, warsztaty i kiermasze - tak Caritas będzie świętować Dzień Dobra, który potrwa od 15 do 28 kwietnia.

Przypadający w sobotę 22 kwietnia Dzień Dobra – zainicjowany przez Caritas Polska w 2022 roku – to radosne święto pomagania i wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. W całej Polsce odbędą się w tym czasie różne wydarzenia charytatywne i integracyjne.

Caritas naszej diecezji zacznie świętować Dzień Dobra już 15 kwietnia. W różnych miejscowościach odbędą się biegi, pikniki, festyny, warsztaty i kiermasze.

Dzień Dobra rozpocznie bieg „Cross country Day in Słupsk”, który odbędzie się 15 kwietnia startem ze Stadionu 650-lecia w Słupsku. To sportowa akcja, podczas której zbierane będą dary dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wesprze akcję p.n. „Pampersików i podkładzików dziś nie żałuj dla Żółwików”, przekazując produkty higieniczne dla potrzebujących.

Również 15 kwietnia w Lotyniu odbędzie się Msza św. w parafii Wniebowzięcia NMP połączona z obrzędem namaszczenia chorych, po której Parafialny Zespół Caritas zaprasza opiekunów i chorych na spotkanie przy kawie i cieście. Wspólny czas umili teatralny występ pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu grupy lokalnych artystów.

16 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie Parafialny Zespół Caritas zaprasza na charytatywny festyn i kiermasz rękodzieła.

Również 16 kwietnia Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. Św. Stanisława w Barwicach zaprasza na charytatywny kiermasz ciast.

Wydarzenie wiodące Dnia Dobra odbędzie się 22 kwietnia w Sławsku. Będzie to – współorganizowany przez Caritas DKK – Bieg im. Asi Kenig, upamiętniający młodą wolontariuszkę czyniącą dobro. Na bieg złożą się bieg główny, marsz nordic walking, biegi dziecięce i młodzieżowe.

22 kwietnia Ośrodek Charytatywny Caritas St. Liborius w Ostrowcu zaprasza wolontariuszy szkolnych i parafialnych Caritasów na wspólne ognisko oraz warsztaty ekologiczne.

23 kwietnia Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii św. Wojciecha w Koszalinie zaprasza na festyn parafialny,  w ramach którego odbędą się m.in. prezentacja działań wolontariuszy, kiermasz, wspólna modlitwa, uczczenie patrona parafii św. Wojciecha.

28 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu pn. „Otwórz Serce” z Zespołu Szkół w Grzmiącej organizuje w ramach Dnia Dobra dwie imprezy: happening dla uczniów klas I-V, oraz grę terenową dla uczniów klas VI-VIII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..