Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zmiana rektora koszalińskiego seminarium

Dotychczasowy rektor ks. Jarosław Kwiecień poprosił biskupa o zwolnienie z pełnienia tej funkcji. Biskup prośbę przyjął i powołał następcę.

Ksiądz Jarosław Kwiecień został rektorem koszalińskiego seminarium w roku 2020 po tragicznej śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza. Wcześniej przez kilka lat pracował jako prefekt. W sumie wychowawcą kleryków i wykładowcą był przez 12 lat.

Ksiądz Kwiecień poprosił bp. Zbigniewa Zielińskiego o zwolnienie z pełnionej funkcji i pozwolenie na pracę duszpasterską w diecezji Argyll and the Isles w Szkocji. Dotychczasowy rektor pozostanie kapłanem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, oddelegowanym do Szkocji na pięć lat jako misjonarz "fidei donum". Pracę w Szkocji ks. Jarosław Kwiecień rozpocznie we wrześniu.

Nowym rektorem od kolejnego roku akademickiego będzie ks. dr Radosław Suchorab, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku, jednocześnie moderator i organizator roku propedeutycznego oraz wykładowca teologii duchowości.

Ksiądz Suchorab pochodzi z Sianowa. Ma 47 lat. Święcenia prezbiteratu przyjął w roku 2002. Jest doktorem teologii duchowości. Studia specjalistyczne ukończył na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy