Nowy numer 15/2024 Archiwum

Poczuj Bluesa do Jezusa

Taką nazwę przyjął innowacyjny projekt ewangelizacyjny, realizowany przez grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem s. Dominiki Pac, kanoniczki Ducha Świętego.

Jak mówi s. Dominika: - Młodzi postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o Kościół. Tak, zawalczyć. Ta walka odbywa się w miejscu, gdzie młodzież spędza sporo czasu.

- Stworzyliśmy projekt na TikToku. To właśnie tam dzielimy się słowem Bożym poprzez taniec, śpiew, czytane słowo, ale przede wszystkim świadectwo wiary, której nie chcemy się wstydzić - mówi opiekunka grupy.

W projekcie biorą udział uczniowie z klas od V do VIII. - Każdy z nich chce dać chociaż troszeczkę od siebie, by dotrzeć do serc jak największej liczby osób poszukujących Boga, wątpiących w Kościół czy tez borykających się z własną wiarą. TikTok to tylko narzędzie, ale piękno serc młodzieży to wulkan radości, którą trzeba się podzielić - dodaje s. Dominika.

TikTok jest platformą społecznościową, na której zamieszcza się krótkie filmy. Taka forma komunikacji zyskuje wśród młodych coraz większą popularność. - Filmiki tworzymy tylko w legalnych programach, a w szkole nasza działalność wpisana jest jako innowacja zatwierdzona przez radę pedagogiczną - podkreśla siostra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy