Nowy numer 15/2024 Archiwum

"Lato z Caritas 2023”

Pod hasłem "Żyję realnie, nie wirtualnie" odbędą się kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Jarosławcu.

„Lato z Caritas”  to propozycja wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej znana i ceniona od lat.
W tym roku kolonie odbędą się w nadmorskim Jarosławcu w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia. Zaproszone są na nie dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat. Jeden turnus przyjmie 50 uczestników. W przygotowywany jest też drugi.
Oprócz atrakcji turystycznych i podnoszenia sprawności fizycznej, program kolonii przewiduje szkolenia z zakresu wolontariatu. Na każdym z turnusów obecny będzie opiekun Szkolnego Koła Caritas.
Tematem przewodnim tegorocznego wypoczynku najmłodszych jest "Żyję realnie, nie wirtualnie". – Od kilku lat zauważamy, że wiele dzieci i młodzieży tak naprawdę nie odrywa się od telefonu, komputera. We wszystkim, co robią, wspomagają się internetem – ocenia Mateusz Kaczmarek, koordynator Caritas. – Dlatego chcemy w czasie wypoczynku letniego pokazać im, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, jak cudowne wspomnienia pozostawią w nich realna zabawa, przygotowane przez nich samych przedstawienie, odwiedzenie ciekawych miejsc jak bunkry czy Dolina Charlotty.

Kolonie Caritas nauczą rozpoznawać niebezpieczeństwo czyhające na dzieci w internecie, co uczestnicy wyrażą w formie plakatów. – Oprócz warsztatów z bezpieczeństwa w sieci przeprowadzimy także warsztaty komunikacyjne, spotkania z dziennikarzem, z ratownikiem WOPR – wymienia koordynator. –  Ponadto w ramach spotkań w grupach poruszymy tematy związane z wolontariatem Caritas.

– Co roku kładziemy nacisk na to, by dzieci wyjechały z kolonii z nową wiedzą, a przy tym by był to dla nich czas zabawy i budowania wspomnień pięknego "Lata z Caritas", do których chętnie wrócą za kilka lat.

Inną propozycją Caritas – realizowaną w ramach projektu "Przeciw Niesprawiedliwości" – jest wypoczynek dzieci, które są ofiarami różnych przestępstw.

Nadto, jak co roku parafialne Caritasy zapraszają swoich najmłodszych parafian na kolonie i półkolonie. – Szacujemy, że z wypoczynku organizowanego przez centralę, Parafialne Zespoły Caritas oraz świetlice skorzysta łącznie 900 dzieci z rodzin wykluczonych społecznie – mówi Mateusz Kaczmarek z Caritas diecezjalnej.

Cena za uczestnictwo dziecka w kolonii Caritas w Jarosławcu wynosi 1350 zł i obejmuje 7 noclegów, pełne wyżywienie, opiekę wychowawców, przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu na atrakcje.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr (94) 342 36 90 lub 508 930 320 od poniedziałku do piątku w godzinach 8–16.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy