Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie już w niedzielę

Rodziny przejdą ulicami miasta z katedry do parafii pw. Ducha Świętego, gdzie wezmą udział w festynie "Postaw na rodzinę".

Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie to odbywająca się cyklicznie radosna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku do ludzkiego życia. Tegoroczny odbędzie się niedzielę 28 maja. Organizatorami tegorocznej edycji są Rycerze Kolumba, Fundacja Miłości i koszalińskie parafie.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12 w katedrze pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Koszalina w kierunku parafii pw. św. Ducha Świętego. Na placu przykościelnym odbędzie się trwający kilka godzin festyn pn. "Postaw na rodzinę". W programie są występy 17 zespołów artystycznych, wspólne grillowanie, zabawy i liczne atrakcje dla dzieci. Festyn rodzinny potrwa do godz. 17.
Tegoroczna edycja Marszu dla Życia i Rodziny to okazja, by zwrócić uwagę koszalinian na działalność i potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie. Jest to ośrodek, do którego codziennie uczęszcza 41 osób z niepełnosprawnościami. Większość z nich ma problemy z poruszaniem się, toteż aby umożliwić i ułatwić im dostęp do rehabilitacji potrzebny jest specjalistyczny bus. ŚDS otrzymał już na ten cel grant z PFRON-u w wysokości 120 tys. zł, lecz jest to tylko 50 proc. niezbędnej kwoty. Podczas Festynu Rodzinnego będzie istniała możliwość zapoznania się z twórczością podopiecznych oraz wsparcia tej instytucji.
Tegorocznemu Marszowi towarzyszy także druga edycja konkursu plastycznego pod hasłem "Rodzina jest super!", którego organizatorami są Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz Parafia pw. Ducha Świętego. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu Rodzinnego.

Marsz dla Życia i Rodziny jest objęty honorowym patronatem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego oraz Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..