Nowy numer 23/2023 Archiwum

Nietypowe majowe

Modlitwa, konferencja i poczęstunek - tak co sobotę odbywają się wiosenne spotkanie parafialne w Chmielnie, bobolickiej filii.

W każdą sobotę maja przy kościele św. Jana Chrzciciela w Chmielnie, filii parafii w Bobolicach, odbywają się wiosenne spotkania parafialne. Składają się na nie nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej Królowej Pokoju, a po nim konferencja w pobliskim kościele. Majówkę wieńczy spotkanie przy kawie i słodki poczęstunek.

Inicjatorem wydarzenia jest ks. Dawid Hamrol, wikariusz parafii w Bobolicach, przy współpracy grupy Odnowy w Duchu Świętym. Podczas konferencji kapłan poruszył m.in. tematy "Moje miejsce w Kościele", "Tożsamość człowieka: kim jestem i jaki jest sens mojego życia?", "Miłość Boża". Nauce towarzyszą teksty podane do rozważań osobistych.

Podobne spotkania odbędą się także w ramach nabożeństw czerwcowych. Cykl zakończy się 24 czerwca uroczystością odpustową.

Parafianin Krzysztof Rewkowski uważa, że warto w przestrzeni publicznej podkreślać wartości, którymi żyją mieszkający tam ludzie.

– My, wszyscy wierzący, chwalimy Maryję, szczególnie teraz, w miesiącu maju. Kilka miesięcy temu przed kościołem św. Jana Chrzciciela w Chmielnie postawiliśmy tablicę marmurową z inskrypcją "Królowo Pokoju, módl się za nami". Jednak wiarę trzeba też głosić słowami, nauczaniem, zwłaszcza tutaj, gdzie uczestnictwo w nabożeństwach i życiu parafialnym jest dość słabe – mówi K. Rewkowski.

Jak dodaje, prace przy chmielnickim kościele mają przyciągać ludzi do wiary oraz zaangażowania w różne dzieła parafialne. – Staramy się, by to miało wymiar integrujący, ale też skłaniający do uczestnictwa w życiu parafii, nabożeństwach, rozwoju wiary – stwierdził. – Próbujemy różnych sposobów, także takich jak koncerty, żeby ożywić tę część parafii, przyciągnąć do Kościoła jak najwięcej ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast