Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pyszne świętowanie małych i dużych

Modlitwa i zabawa podczas Diecezjalnego Dnia Dziecka w skrzatuskim sanktuarium to nie jedyny prezent, jaki dla najmłodszych redlańskich parafian przygotowali dorośli członkowie wspólnoty.

Dla najmłodszych parafian z Redła Dzień Dziecka obfitował w atrakcje. Najpierw byli w Skrzatuszu, gdzie razem z blisko 1600 rówieśnikami prosili o pokój na świecie i w swoich sercach. Żeby umożliwić wyjazd małym pielgrzymom, zespół parafialnej Caritas przygotował kiermasz ciast. Cały dochód został przeznaczony na wyjazd do diecezjalnego sanktuarium.

- Dla dzieci była to nie tylko okazja wybrać się do dość odległego Skrzatusza, ale przede wszystkim przekonania się, że pielgrzymka do sanktuarium nie oznacza spędzania czasu „na kolanach”, ale może być świetną zabawą we wspólnocie, która chwali Boga - przyznaje ks. Rajmund Tessmer.

Na pełnych wrażeń pielgrzymów czekała pyszna niespodzianka przygotowana przez redlańskiego proboszcza i zespół charytatywny. Wtedy również dorośli mogli się przekonać, że bycie we wspólnocie nie musi się ograniczać do kościelnych murów.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast