Nowy numer 38/2023 Archiwum

W niedzielę słupszczanie wyjdą na ulicę

Zamanifestują swoje przywiązanie do wartości, afirmując życie i rodzinę pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski".

Będzie zabawa, występy najmłodszych i wspólna modlitwa za rodzinę. Wydarzenie ma być manifestacją radości i rodziny.

– Chcemy, żeby przesłanie o wartości życia, o pięknie rodzicielstwa, o miłości małżonków wybrzmiało na ulicach Słupska. Obok mocnego przekazu, z którym idziemy, chcemy, żeby był to piękny, kolorowy i pełen radości pochód – zaprasza Joanna Kaczmarczyk z Diakonii Życia Ruchu Światło–Życie, koordynator słupskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

To doroczne święto rodzin jest okazją do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro-life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne. W tym roku uczestnicy będą przypominać też o tym, że przed katastrofą demograficzną może uratować nas jedynie powrót do postawy otwartej na życie.

Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższą niedzielę Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego o godz. 13. Potem rozśpiewany i kolorowy orszak przejdzie głównymi ulicami na Bulwary nad Słupią. W marszu przez miasto uczestnikom towarzyszyć będą św. Jan Paweł II i bł. kard. Stefan Wyszyński.

– Będziemy przypominać nauczanie tych duszpasterzy, ukazujące dzieci jako przyszłość i nadzieję. Będą odtwarzane audycje, będziemy przywoływać fragmenty dokumentów – mówią organizatorzy.

Na zakończenie przewidziane są występy i rozstrzygniecie konkursu plastyczno-literackiego dla uczniów powiatu słupskiego rozpisanego przez Szkołę Katolicką i Fundację Przyjaciele Życia. Na słupskich Bulwarach nie zabraknie ani zabawy, ani pysznych smakołyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast