Uroczystości odbyły się w całym regionie. Koszalińskie zainaugurowała Msza św. na Górze Chełmskiej.
Koszalińskie obchody Święta Wojska Polskiego ‒ przypadającego w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej ‒ rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną 15 sierpnia na Górze Chełmskiej pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego i towarzyszyły Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin.
Przywołując w homilii wydarzenie Bitwy Warszawskiej będącej chlubną historią narodu polskiego, nie bez powodu ‒ jak stwierdził biskup ‒ zwanej Cudem nad Wisłą, upominał się on poszanowanie godności we współczesnej politycznej dyspucie.
‒ W Polsce coraz dotkliwiej daje się odczuć czas przedwyborczy, gdy na boku nierzadko pozostawia się to, czym jest szacunek i miłość do bliźniego – ocenił biskup stwierdzając, że jest możliwe, by odbywała się ona bez deprecjonowania ludzi o odmiennych poglądach. – To jest możliwe, tylko czy tego chcemy? Chętnie mówimy o tym, żeby świat był dobry, ale czy równie chętnie, wy i my, rzeczywiście dobrzy jesteśmy? Chętnie wyrzucamy innym zaniedbania czy niegodziwości. Ale czy równie szczerzy jesteśmy w rozrachunku z sobą samym? – pytał biskup, zastanawiając się, czy jesteśmy dziś warci tego wszystkiego, co w nasze ręce złożyła Opatrzność i nasi przodkowie. – Chcemy więc jeszcze bardziej uświadomić sobie to, czego uczy nas Pan Bóg.
Dalsze uroczystości miały miejsce na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zainaugurowała je uroczysta zbiórka pododdziałów i zmiana warty honorowej. Następnie odbyła się defilada wojskowa, a potem, już na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych odbył się piknik „Mundurowi dla bezpieczeństwa”. Wśród atrakcji znalazły się pokazy grup rekonstrukcyjnych, ratownictwa i sprzętu oraz występ orkiestry wojskowej. Chętni mogli zwiedzić Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.
Główne obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się w Warszawie, jednak wydarzenia, pikniki i festyny organizowano od weekendu poprzedzającego święto w wielu miejscach kraju. W Gościnie odbył się jeden z ogólnopolskich pikników organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”, w ramach którego prezentowano wyposażenie osobiste polskich żołnierzy, jak i uzbrojenie, jakim dysponuje wojsko. W Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się XI Prezentacja Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, podczas której na scenie stanęło 35 zespołów z miasta i województwa zachodniopomorskiego. 14 sierpnia piknik wojskowy odbył się w Czaplinku.