Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pierwszy zjazd

Nowy rok szkolny rozpoczęli także przyszli organiści. Diecezjalne Studium Organistowskie im. prof. Andrzeja Cwojdzińskiego w Koszalinie oficjalnie wznowiło działalność.

Chęć zdobywania umiejętności, pogłębiania wiedzy lub szlifowania warsztatu zgłosiła zaskakująca nawet dla samej kadry pedagogicznej liczba osób.

- Cieszy nas fakt, że zainteresowanie naszym studium jest tak duże. Na pierwszy rok zapisało się 30 osób z różnych stron naszej diecezji i nie tylko. Wśród naszych słuchaczy są osoby, które już czynnie wykonują pracę na stanowisku organisty liturgicznego ale także są osoby, które uczą się od podstaw tego zawodu - relacjonuje Paweł Karkusiewicz, dziekan do spraw studium i studentów, na co dzień organista kościoła Mariackiego w Słupsku.

Igor Polehoński od trzech lat już służy swoimi umiejętnościami podczas liturgii. Podstawy zdobywał pod okiem organistki w rodzinnej parafii w Karlinie, potem uczył się sam. Zdecydował się na studium organistowskie, żeby poszerzyć wiedzę i doskonalić warsztat pod okiem świetnych organistów.

- Pierwsze zajęcia wywarły na mnie pozytywne wrażenie, ze względu na wysoki poziom, ciekawe tematy oraz zajęcia chóralne. Radością napawa też fakt, że liczba uczestników tego studium jest dość liczna. To pokazuje, że wciąż nie brakuje pasjonatów tego instrumentu, który jest nazywany „królem wszystkich instrumentów” - przyznaje.

Zajęcia DSO odbywają się raz w miesiącu,  od września do czerwca, w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Ducha Świętego w Koszalinie. Uroczysta oficjalna inauguracja z wręczeniem indeksów słuchaczom będzie miała miejsce 21 października.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy