Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nagroda im. kard. Ignacego Jeża. Znamy laureatów!

Wiemy, kto w tym roku zostanie uhonorowany prestiżową nagrodą "Radość płynie z Nadziei".

Jej celem jest upamiętnienie dokonań i osoby kard. nom. Ignacego Jeża oraz promowanie działalności na rzecz drugiego człowieka jako świadectwa uniwersalnych wartości chrześcijańskich. Przyznawana jest osobom fizycznym i instytucjom z terenu diecezji w uznaniu za działalność społeczno-kulturalną lub charytatywną. W tym roku statuetki trafią do trzech osób.

Pierwszą z nich jest ten, od którego zaczęła się historia tej nagrody, będącej od 15 lat docenieniem nietuzinkowych diecezjan – bp Edward Dajczak. Jak uznała kapituła nagrody, emerytowany ordynariusz diecezji w pełni zasługuje na miano kontynuatora dzieła kard. Jeża.

Dwie kolejne statuetki trafią w ręce pań. Za wielkie serce, pogodę ducha i zaangażowanie w pracy pedagogicznej, traktowanie jej jako  służbę drugiemu człowiekowi, za zaangażowanie w inicjatywy charytatywne oraz kulturowe Słupska i diecezji koszalińsko kołobrzeskiej uhonorowana zostanie Joanna Janusiak, ceniona słupska polonistka. Miastczanka, Małgorzata Jeżewska-Springer otrzyma nagrodę za zaangażowanie społeczne w środowisku lokalnym Miastka, oddanie drugiemu człowiekowi, otwartość, pogodę ducha oraz wytrwałe, codzienne ukazywanie nadziei i miłości w wierze.

Wyróżnienie, ustanowione przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, Katolickie stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przyznane zostanie po raz 15. 

Wręczenie nagród odbędzie się 15 października (niedziela) o godz.16 w Filharmonii Koszalińskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy