Koszalińsko-Kołobrzeski

Biskup apeuje o modlitwę w intencji ofiar wypadku

"W chwilach gdy naszych bliźnich dotykają tak wielkie nieszczęścia, nie możemy pozostawać obojętni, jak gdyby zupełnie nas to nie dotyczyło" - pisze bp Zbigniew Zieliński.

W środę 13 września w miejscowości Konotop miało miejsce tragiczne zdarzenie. Na drodze wojewódzkiej 175 doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Osoby poszkodowane to uczniowie z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, którzy wracali po zajęciach szkolnych autobusem do Drawska Pomorskiego. W wypadku oprócz młodzieży poszkodowany został kierowca. Mężczyzna niestety zmarł. 

Biskup Zbigniew Zieliński zaapelował do diecezjan o modlitwę w intencji ofiar wypadku. 

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o bardzo ciężkim wypadku drogowym, w którym poszkodowani zostali nasi diecezjanie - młodzi ludzie - uczniowie, wracający ze szkoły w Kaliszu Pomorskim do swoich domów. W zderzeniu autobusu PKS z samochodem ciężarowym ucierpiało kilkanaście osób. W szczególnie ciężkim stanie znajduje się dwóch uczniów. Pragniemy otoczyć modlitwą wszystkich uczestników wypadku i rodziny poszkodowanych oraz zapewniamy o duchowym wsparciu podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych i Odpustu Diecezjalnego w Skrzatuszu.

Dotarła do nas dzisiaj informacja o śmierci kierowcy autobusu, którego polecamy Miłosiernemu Bogu. Modlimy się także o łaskę nadziei dla tych, których ta śmierć szczególnie dotknęła.

W chwilach, gdy naszych bliźnich dotykają tak wielkie nieszczęścia, szczególnie gdy dzieją się one pośród codziennych, ale i ważnych sytuacji, takich jak powrót ze szkoły do rodzinnego domu, nie możemy pozostawać obojętni, jak gdyby zupełnie nas to nie dotyczyło. Jesteśmy wielką wspólnotą wiary, pośród której pierwszy przykład obecności pośród cierpień daje sam Jezus, który nigdy nas nie zostawia, podtrzymuje i obdarza Duchem Pocieszenia.

Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o modlitwę w intencji uczestników wypadku i ich rodzin".

+ Zbigniew Zieliński

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..