Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dom Miłosierdzia w Wietrznie

Nowy dom dla osób w kryzysie bezdomności, ubogich i samotnych przyjmie 220 osób. Teraz czas na remont.

Dom Miłosierdzia Bożego będzie miał kolejną placówkę. Tym razem będzie to obszerny dom, a raczej pałac, w ustronnych stronach opodal Polanowa (pałac w Wietrznie można oglądać TUTAJ). Pod jego dachem będzie mogło zamieszkać 220 osób.

Obecnie w czterech domach należących do Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia – w domach pomocowych w Koszalinie (ogólny), w Warcinie (dla kobiet), na Roli koło Lipia (dla mężczyzn) oraz w pustelni w okolicach Miastka mieszka łącznie 170 osób – w kryzysie bezdomności, samotnych, opuszczonych, starszych i z różnych względów potrzebujących pomocy oraz Siostry i Bracia Miłosiernego Pana, a także wspomagający domy wolontariusze.

Jak mówi ks. Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, wspólnota od dawna szukała nowej placówki dla swoich podopiecznych.

Neobarokowy pałac w Wietrznie wzniesiony w 1920 roku ma duże możliwości. Przede wszystkim jest dwa razy większy od Domu Miłosierdzia w Koszalinie, co oznacza, że do dyspozycji mieszkańców będzie blisko 5 tys. metrów kwadratowych. Według ks. Siwińskiego po remoncie będzie mogło tam zamieszkać przynajmniej 220 osób. Budynek posiada wiele pomieszczeń, piwnic, a jego ozdobą jest pełne zieleni otoczenie ‒ park z pierwszej połowy XX w.

‒ Chcielibyśmy poprosić o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby nam pomóc w wyremontowaniu tego budynku, by mógł służyć wszystkim potrzebującym – podsumowuje ks. Siwiński. ‒ Przeznaczenie tego domu będzie dokładnie takie, jak Domu Miłosierdzia w Koszalinie, czyli będą tam mogli znaleźć swoje miejsce wszyscy potrzebujący, przede wszystkim bezdomni, ale też osamotnieni, starsi, potrzebujący pomocy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.


Więcej na ten temat będzie można przeczytać w nr. 49/2023 "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy