Nowy numer 08/2024 Archiwum

Adwentowe Czuwania Młodych

W tym roku z nieco zmienionym rozkładem jazdy, ale jak zawsze w rozśpiewanym rozmodleniu diecezjalna młodzież już za tydzień rozpocznie swoje adwentowe przygotowania.

Adwentowe czuwania są kontynuacją wrześniowego spotkania w Skrzatuszu. Do hasła, które zgromadziło młodych na dorocznym święcie „Ochrzczeni Miłością”, nawiązuje również tytuł tegorocznej edycji czuwań.

– Zatrzymujemy się przy odwiecznej miłości Stwórcy do człowieka, która tak realnie wyraziła się w Jego Synu. Chcemy być w sercu Boga, chcemy odkrywać Jego miłość. W tym roku przede wszystkim w sakramencie pokuty i pojednania – ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej przygotowanego przez organizatorów programu spotkań. 

Tak młodzi będą wpisywać się w serce Jezusa, ale też oddawać swoje serca Bogu. Również w symbolicznym geście składania papierowych serc na ołtarzu, przed Najświętszy Sakramentem.

Adwentowe Czuwania Młodych   W tym roku zaplanowano sześć przystanków adwentowych czuwań. materiały prasowe

Podobnie jak w skrzatuskim sanktuarium, także na spotkaniach w sześciu kościołach diecezji młodym towarzyszyć będą biskupi, a w modlitwie wspomagać Diecezjalna Diakonia Muzyczna „Tyle Dobrego”.

Zmienia się jedynie nieco rozkład jazdy adwentowej pielgrzymki. W tym roku czuwania rozpoczną się, a nie zakończą w Koszalinie. Organizatorzy postanowili wykorzystać fakt, że pierwsze z czuwań przypada na dzień katedralnego odpustu i stąd pomysł, by młodzież świętowała w matce kościołów diecezji.

Poza koszalińską katedrą zaplanowano jeszcze pięć przystanków. Ostatnie czuwanie odbędzie się w kołobrzeskiej bazylice.

Adwentowe Czuwania Młodych:

  • 8 grudnia (piątek) – Koszalin (katedra) – godz. 20:00
  • 9 grudnia  (sobota) Piła (kościół pw. NMP Wspomożenia Wiernych) – godz. 19
  • 9 grudnia (sobota) Świdwin (kościół pw. MB Nieustającej Pomocy) – godz. 19
  • 15 grudnia (piątek) Słupsk (kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego) – godz. 19
  • 16 grudnia (sobota) Szczecinek (kościół pw. Narodzenia NMP) – godz. 19
  • 22 grudnia (piątek) Kołobrzeg (bazylika) – godz. 20
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy