Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jan Paweł II i teologia ciała

Dlaczego ludzkie ciało jest święte? Jak rozpoznać miłość? Dlaczego małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny? Chcesz podyskutować na te tematy i poznać, co o nich myślał Karol Wojtyła?

Przyjdź koniecznie na spotkanie 20 stycznia do siedziby koszalińskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

To czwarte spotkanie z cyklu „Jan Paweł II zapomniany?”, które zachęca do sięgania i odkrywania nauczania świętego papieża. Gościem styczniowej edycji będzie dr Magdalena Siemion, doktor filozofii i absolwentka dziennikarstwa, pracowniczka Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Jest popularyzatorką teologii ciała Jana Pawła II i autorką książki "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli". Prowadzi warsztaty na temat teologii ciała, adresowane głównie do młodzieży szkolnej.  Pisze także bloga Bądź błogosławiony oraz prowadzi otwartą grupę facebookową Teologia ciała działa

Na spotkaniu w Koszalinie (sobota 20 stycznia godz. 10) dr Siemion przestawi wykład "Teologia ciała Jana Pawła II nieodkrytą perłą polskiego Kościoła".

Zapraszają Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz koszaliński oddział "Civitas Christiana".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy