Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
logoSvg

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Warto nawet dla jednej osoby

Warto nawet dla jednej osoby przejdź do galerii

 
Założycielki fundacji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak i Justyna Śmidecka z nagrodzonymi - wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego Tomaszem Sobierajem, prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim, s. Beatą Mazur, przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, biskupem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniewem Zielińskim. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Dekadę działalności charytatywnej świętowała Fundacja "Zdążyć z Miłością".

Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

|

28 stycznia 2024 GOSC.PL

dodane 28 stycznia 2024
aktualizacja 28 stycznia 2024
FB Twitter
drukuj wyślij

Gala jubileuszowa z okazji 10-lecia Fundacji „Zdążyć z Miłością” odbyła się 27 stycznia w Filharmonii Koszalińskiej, a zwieńczył ją występ Stanisława Soyki z zespołem. W pierwszej części wydarzenia wspomniano historię i zasługi fundacji oraz wyróżniono wspierające ją osoby i instytucje, w tym przedstawicieli instytucji diecezjalnych reprezentowanych przez biskupa ordynariusza, zgromadzeń zakonnych i mediów katolickich – także Gościa Niedzielnego.

Jak wylicza Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, pomysłodawczyni i prezes fundacji, na przestrzeni lat pomogła ona wielu osobom: kobietom, dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami, rodzinom, uchodźcom. Nadto wyzwoliła ogrom dobra, angażując wiele osób w tę pomoc w charakterze wolontariuszy, specjalistów prowadzących różne aktywności w fundacji, darczyńców, sponsorów.  - Ale gdyby mnie ktoś zapytał, czy gdyby przez te 10 lat pomogło się tylko jednej osobie, to czy było warto zakładać fundację? Warto, każda chwila poświęcona drugiemu człowiekowi, który znajduje się w potrzebie, jest ogromnie ważna - powiedziała prezes.

Na gali obecna była s. Beata Mazur, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, założonego przez św. Urszulę Ledóchowską, patronkę fundacji. Siostra nie ukrywa, jak wielkie wrażenie zrobiło na niej sprawozdanie z dekady działalności fundacji.

- Przeczytałam je dokładnie. Byłam zdumiona szerokością tej działalności i trochę zawstydzona, widząc wiarę pań w to, jak św. Urszula może pomagać - stwierdziła.

Biskup Zbigniew Zieliński zauważył podczas gali, jak ważne jest, by w mieście nie zabrakło przestrzeni pomagania ludziom dotkniętym różnego rodzaju trudnościami, jak również że to właśnie oni wyzwalają w środowisku impuls do aktywności na polu charytatywnym. Za przykład takiego impulsu podał Dom Samotnej Matki Caritas, który zainspirował do pomocy kobietom założycielki „Zdążyć z Miłością”. - Jednak nie wystarczy nieść miłość, ale trzeba jeszcze z miłością zdążyć - powiedział, nawiązując do nazwy fundacji. Biskup wyraził wdzięczność za jej działania oraz docenił podejmowaną współpracę z innymi organizacjami czy firmami. - Dzisiaj, kiedy mówimy o tym, by szukać tego, co ludzi łączy, a nie tego, co dzieli, takie przestrzenie, jak to dzisiejsze wydarzenie, nam to umożliwiają. Tu czujemy się bardzo blisko siebie - stwierdził.

Goście mieli okazję wesprzeć działania fundacji, licytując obrazy podczas gali lub zakupując produkty wystawione na kiermaszu charytatywnym we foyer filharmonii. Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na utworzenie przez fundację Zakładu Aktywności Zawodowej dla 50 osób z niepełnosprawnościami w Koszalinie.


Więcej o wydarzeniu będzie można przeczytać w nr. 6/2024 "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« ‹ 1 › »
Jubileusz fundacji "Zdążyć z Miłością"

Foto Gość DODANE 28.01.2024 AKTUALIZACJA 28.01.2024

Jubileusz fundacji "Zdążyć z Miłością"

​Gala jubileuszowa z okazji 10-lecia Fundacji "Zdążyć z Miłością" odbyła się 27 stycznia w Filharmonii Koszalińskiej.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BP ZIELIŃSKI
  • CHARYTATYWNOŚĆ
  • FUNDACJA ZDĄŻYĆ Z MIŁOŚCIĄ
  • ŚW. URSZULA LEDÓCHOWSKA

Polecane w subskrypcji

  • „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    • Kościół
    „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    Tomasz Rowiński
  • Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    • Rozmowa
    Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    Andrzej Grajewski
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska
  • Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    • Kościół
    Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X