Nowy numer 08/2024 Archiwum

Poczuj radość Ewangelii i... wygraj indeks!

Niewiele czasu zostało, żeby zgłosić się do tegorocznej edycji konkursu biblijnego organizowanego przez Civitas Christiana i powalczyć o indeksy wyższych uczelni.

Tylko do 23 lutego szkoły mogą zgłaszać swoich kandydatów do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

- Poczuj radość Ewangelii! - zachęcają organizatorzy, przypominając za papieżem Franciszkiem, że słowo jest darem skierowanym do wszystkich, wzrasta poza wszelkimi naszymi kalkulacjami, na sposób i w czasie, który zna Duch Święty.

28. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej | Zapisz się już dziś!.
Civitas Christiana TV

Zakres tematyczny tegorocznej edycji obejmuje Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie.

- Myślę, że lektura Księgi Sędziów i Dziejów Apostolskich pozwoli młodym ludziom odkrywać wartość wspólnoty, która swoją witalność i dynamizm czerpie z mocy Boga. Sędziowie jako wybawcy ludu Izraela są zapowiedzią Jezusa Chrystusa, który jako Zbawiciel ludzkości w mocy Ducha Świętego prowadzi wspólnotę Kościoła po ścieżkach prawdy, świętości i miłości - wyjaśnia ks. prof. Mirosław Wróbel, przewodniczący komisji konkursowej OKWB.

Poczuj radość Ewangelii i... wygraj indeks!  

Konkursowe eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Pytania konkursowe nie są łatwe, ale jest o co powalczyć. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Biblia jest księgą życia.

Zgłoszenia do 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przyjmowane są do 23 lutego wyłącznie przez stronę konkursu. Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy