Nowy numer 08/2024 Archiwum

Bóg się tobą interesuje

Rekolekcje szkolne w Tychowie prowadzi grupa świeckich ewangelizatorów z zespołu Dla as Abba.

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie odbywają się rekolekcje dla uczniów prowadzone przez działający katolicki zespół uwielbienia D.N.A. (Dla nas Abba).

Przewidziane na okres Wielkiego Postu rekolekcje szkolne rozpoczęły się z pewnym wyprzedzeniem 5 lutego. Na trzydniowe spotkania uczniów w dwóch turach wiekowych (klasy I-VI oraz VII-VIII) z ewangelizatorami w sali gimnastycznej składają się: konferencje, świadectwa wiary, śpiew, tańce. Część szkolną, prowadzoną we współpracy z katechetą ks. Juliuszem Kisielem, wieńczy wieczorna Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tychowie, po niej odbywa się modlitwa uwielbienia ze świadectwem.

‒ Przede wszystkim zależy nam na tym, by dzieciaki wyszły stąd z doświadczeniem Boga, który interesuje się ich życiem, kocha je i jest przy nich we wszystkim, co ich dotyczy – mówi Emilia Boniewicz. ‒ Podpowiadamy więc, jak usłyszeć to, co Bóg mówi do nich w ich codzienności, na przykład w dobrych prostych myślach, natchnieniach. A także, że Bóg je w ogóle słyszy – ich modlitwy, myśli skierowane do Niego.

Bóg się tobą interesuje   Rekolekcje prowadzi czworo ewangelizatorów z zespołu Dla nas Abba. Archiwum D.N.A.

Członkowie Dla nas Abba pochodzą z Koszalina i Lęborka. Od kilkunastu lat zajmują się muzyką uwielbienia, posługując nie tylko grą i śpiewem, ale także modlitwą podczas różnego rodzaju spotkań charyzmatycznych, koncertów ewangelizacyjnych, wieczorów chwały oraz rekolekcji takich jak „Jezus Uzdrawia”, „Rekolekcje pod Prąd”, „Przystań z Jezusem”, warsztaty posługi charyzmatycznej. Zespół prowadził diakonię uwielbienia podczas rekolekcji „Jezus na Stadionie” w 2015 i 2017 roku oraz „Słowo Stało się Ciałem” w 2016 roku w Licheniu. Członkowie Dla nas Abba współpracowali ze Szkołą Nowej Ewangelizacji, współtworzą Katolicką Szkołę Uwielbienia. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Marcin Piotrowski, proboszcz parafii w Dźwirzynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy