Nowy Numer 16/2024 Archiwum

22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw

Celem dnia i całego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw.

Obchodzony od 19 do 25 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wiąże się z przypadającym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw.

Działania te podejmuje Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej poprzez realizację ministerialnego programu „Przeciw niesprawiedliwości”, świadcząc bezpłatną pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom przestępstw oraz ich bliskim. 

Wsparcie mogą otrzymać osoby doznające przemocy, poszkodowane w wyniku wypadków komunikacyjnych, oszukane, okradzione, dzieci nie otrzymujące należnych alimentów oraz ofiary innych przestępstw.

Pomoc ma charakter kompleksowy, co oznacza, że zapewnione jest bezpłatne wsparcie psychologiczne, prawne, a także pomoc materialna. Pomoc można uzyskać po złożeniu wniosku oraz kwalifikacji przez osobę pierwszego kontaktu.

Takiego wsparcia można szukać w siedmiu Lokalnych Punktach Pomocy na terenie diecezji: w: Koszalinie (punkt okręgowy), Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Kołobrzegu, Sławnie, Szczecinku i Wałczu. A także w Centrum Kryzysowym Dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi w Koszalinie, Domu Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywno-Opiekuńczym w Wałczu (ul. Okulickiego 22).

Więcej informacji na stronie internetowej Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy