Nowy numer 17/2024 Archiwum

Karlińskie Wieże Sukcesu rozdane

Po raz 11. Karlino nagrodziło przedsiębiorców i społeczników, którzy przyczyniają się do rozwoju miasta i gminy. Wśród nagrodzonych jest również nasza redakcyjna koleżanka.

Są specjalistami w różnych dziedzinach, realizują się na rozmaitych polach. Łączą ich kreatywność i chęć budowania swojej małej ojczyzny. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią karliński samorząd znów nagrodził wyróżniających się mieszkańców gminy.

Wieże Sukcesu honorują najlepsze przedsiębiorstwa gminy, inspirują do rozwoju, promują postawy proinwestycyjne oraz wskazują osoby, które poświęcają czas i energię dla dobra społeczności lokalnej.

Tradycyjnie wręczenie statuetek odbyło się podczas wieczornej gali w Homanit Arenie. Była to również okazja dla samorządu do pochwalenia się dokonaniami.

- Można łatwo odpowiedzieć sobie na źródła tego sukcesu: ono tkwi w tym ewangelicznym i bliskim człowiekowi zadaniu, by być jedni z drugimi, a nie jedni przeciw drugim. Pan burmistrz mówił, że największym bogactwem tej gminy są ludzie i międzyludzkie relacje. Warto przypomnieć słowa, które wniosły ogromną wartość w życie społeczne Polski, gdy św. Jan Paweł II na gdańskiej Zaspie na spotkaniu z ludźmi pracy powiedział: "Jedni drugich brzemiona noście. Nie jedni przeciw drugim, ale jedni z drugimi" - mówił goszczący na gali bp Zbigniew Zieliński.

Gratulując nagrodzonym, wskazywał na wybór kształtu karlińskiej nagrody - wieży, która nawiązuje do historycznego wydarzenia, jakim była erupcja ropy naftowej i sen o "polskim Kuwejcie". Podkreślił również jej wymiar symboliczny:

Karlińskie Wieże Sukcesu rozdane   Gratulacje nagrodzonym składał bp Zbigniew Zieliński. Olaf Pawłowski /Foto Gość

- Wieża potrzebuje niewiele miejsca, żeby mieć skomplikowaną konstrukcję. Potrzebując niewiele, rośnie wysoko - mówił biskup, gratulując laureatom.

W tym roku przyznano 22 statuetki.

Laureatami Wież Sukcesu w kategorii "gospodarka" zostały firmy: Yinlun Setrab Poland, LNG Best Partner, Homanit Polska, Agravis Technik Polska, restauracja Petrico i Ekowoltaika.

W kategorii "oświata, kultura, sport" kapituła wyróżniła pierwszą karlińską olimpijkę Elżbietę Wójcik, zawodniczkę Klubu Bokserskiego "Karlino", zapaśników Filipa i Igora Szczuckich oraz Uczniowski Klub Jeździecki "Reimann Team" Karlino.

Największa liczba nagrodzonych to działacze społeczni, którzy działają zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Statuetki trafiły do Sikoreczek z Kowańcza, czyli przebojowego Koła Gospodyń Wiejskich, Komitetu na rzecz remontu kościoła w Lubiechowie i Klubu Koszykarskiego "Pod Koszem". Uhonorowano także trenera Wojciecha Sadowskiego, wspierającego młodych futbolistów Tadeusza Staszewskiego, działającą na rzecz seniorów Marię Kwiecień, sołtysa roku Emilię Wołoszyn oraz naszą redakcyjną koleżankę Karolinę Pawłowską, którą kapituła doceniła zarówno za działalność na rzecz lubiechowskiego kościoła, jak i zaangażowanie w organizację wydarzeń charytatywnych i kulturalnych.

Ostatnie statuetki powędrowały do wyróżnionych w kategorii specjalnej. Tu nagrodzenie zostali Marek Kowalski, przyjaciel gminy, specjalista od ochrony bezpieczeństwa, Teresa Plichta-Lessnau, która dba o rozwój kultury i sportu w gminie, oraz Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Galę uświetnił występ młodego koszalińskiego wokalisty, laureata czołowych miejsc na wielu festiwalach międzynarodowych - Michała Słobodziana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy