Nowy numer 15/2024 Archiwum

Życzenia wielkanoce od biskupa diecezjalnego

Zapraszamy do obejrzenia wideo z życzeniami bp. Zbigniewa Zielińskiego. Publikujemy też wersję odczytaną we wszystkich kościołach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Życzenia na Wielkanoc 2024 - bp Zbigniew Zieliński
Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Życzenia odczytane we wszystkich kościołach w diecezji:

Drodzy Współbracia w Kapłaństwie, Osoby Życia Konsekrowanego, Diecezjanie

Zmartwychwstały Chrystus pokazuje nam, że życie to nie tylko przeszłość i teraźniejszość, ale również wieczność. Właśnie ta prawda decyduje o sensie i wartości naszego życia. Niech Ten, który narodził się, aby ponieść krzyż naszych grzechów na Golgotę i otworzyć nam niebieskie wrota otwiera nas na ogrom swej miłości. Zaś obietnica: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują...” (1 Kor 2,9) niech skłania nas do życia będącego odpowiedzią pisaną naszą miłością.

Szczególnym miejscem doświadczenia i okazywania tej miłości jest ludzka wspólnota, w tym Wspólnota Kościoła. Odkrywamy jej wartość, uczestnicząc we wspólnocie Kościoła lokalnego jako wierni Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, duchowni i świeccy, przywołując w tym Jubileuszowym Roku ewangelizacyjne dzieło św. Ottona, będące naszym dziedzictwem, ale i zaproszeniem do dzielenia się nim z innymi.

W święty czas Paschalnych Obchodów, w którym ponownie odkrywamy, że zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa i obdarowani Wspólnotą Kościoła, składam z serca płynące życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć
i grzech oraz otworzył nam bramy nieba, obdarzał obfitością swoich łask, błogosławiąc podejmowanym wysiłkom apostolskim czyniąc je jeszcze bardziej owocnymi. Niech Jego Zmartwychwstanie będzie dla nas źródłem siły i ożywiającej mocy nieustannie inspirującej do uczestnictwa we Wspólnocie Kościoła.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

† Zbigniew ZIELIŃSKI
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy