Reklama

"Dekalog" w Słupsku

Tym razem słupszczanie i goście z okolicy mieli okazję wysłuchać kantaty "Dekalog".

Kompozycja Igora Jankowskiego oparta na 10 przykazaniach Bożych, ujętych w poezję kaszubskiej poetki Małgorzaty Borzeszkowskiej, zabrzmiała 14 kwietnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

Słuchacze mieli okazję medytować nad Dekalogiem zaprezentowanym przez solistę, narratorów, smyczki, organy i bardzo liczny chór składający się m.in. z mieszkańców Słupska ‒ chóru Kantele i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku. Do organów zasiadł Tomasz Witkowski, a partie solowe wyśpiewała Maja Sowierszenko. W roli narratorów wystąpili Sylwia Skonieczna i Piotr Kozłowski.

Za zespołem już 12 występów ‒ w kościołach, filharmonii, w plenerze, zarówno w naszej diecezji ‒ w Koszalinie, Sarbinowie, Bobolicach, Szczecinku, Słupsku, jak też w Szczecinie, Widuchowej, Gryfinie. ­Nadto coraz więcej osób ma okazję nie tylko wysłuchać kantaty, ale też wziąć w niej udział ‒ zaśpiewać w chórze jako solista lub zagrać na instrumencie. Kantatowa rodzina przekroczyła już 500 osób i cały czas się powiększa.

­‒ W najliczniejszym składzie wystąpiliśmy w bazylice archikatedralnej w Szczecinie, gdzie na scenie stanęło 130 osób. Ten projekt realizuje cała rzesza ludzi, a moim marzeniem jest połączyć wszystkie siły i zaśpiewać kiedyś w pełnym składzie na stadionie ‒ mówi Igor Jankowski.


Więcej o kantacie i jej twórcy w jednym z najbliższych numerów "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego" i w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..