Reklama

Pola lednickie czekają na młodych

Ruszyły zapisy na XXVIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

Tym razem 1 czerwca na Polach Lednickich młodzi usłyszą zawołanie: "Wracaj do domu!". "W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić was do wspólnego stołu, by porozmawiać o waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to, co dobre. A przede wszystkim, by być razem!" - zachęcają do udziału organizatorzy - duszpasterze Domu na Lednicy.

Wzorem lat ubiegłych, także w wielu parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizowany jest wspólny wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Jednak nie we wszystkich i z tego względu diecezjalne duszpasterstwo młodzieży tworzy bazę kontaktową dla osób i grup, które chciałyby wziąć udział w lednickich spotkaniach młodzieży.

- Chciałbym stworzyć bazę, w której zebrane byłyby wszystkie grupy, by pomóc młodym znaleźć taką, do której mogliby się dołączyć - mówi ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - W przyszłym tygodniu w mediach Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Młode Wino" udostępniona będzie informacja o wyjeździe z diecezji wraz z plakatem, który będzie można wykorzystać we wspólnocie.

TUTAJ dostępny jest formularz zapisów grupowych.

***

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych "Lednica 2000" to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z Polski i zagranicy. Pomysłodawcą i pierwszym duszpasterzem lednickich spotkań był dominikanin Jan W. Góra OP. Obecnie duszpasterzem spotkań jest dominikanin Tomasz Nowak OP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..