Reklama

Kandydaci do tytułu Osobowość Roku

Dyrektor Caritas i kierownik Centrum Charytatywnego Caritas nominowani za działalność społeczną i charytatywną.

Dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Łukasz Bikun oraz kierownik Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Wałczu Mateusz Kaczmarek zostali nominowani w plebiscycie Osobowość Roku 2023.

Kapituła doceniła ks. Bikuna w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" za wkład w życie lokalnej społeczności, szczególnie za inicjatywę "Polar i Termos" na rzecz bezdomnych.

W tej samej kategorii wyróżniono nominacją także M. Kaczmarka - za działalność na rzecz drugiego człowieka, pełne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności w powiecie wałeckim, organizowanie śniadań wielkanocnych oraz wieczerzy wigilijnych dla najuboższych mieszkańców oraz pomoc bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia.

Plebiscyt Osobowość Roku służy promocji osób, które zasłużyły się dla lokalnej społeczności, bezinteresownie działały dla dobra innych, osiągnęły sukces, rozsławiając swoje miasto, gminę, powiat, województwo. Nominacje kandydatów do nagród Osobowość Roku przyznawane są w kategoriach: kultura, nauka, biznes oraz polityka, samorządność oraz działalność społeczna i charytatywna.

Plebiscyt prowadzony jest w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Ogólnopolski finał wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2023. Gala finałowa odbędzie się 19 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..