Reklama

Kapituła wybrała

Zmiany na stanowiskach gwardianów klasztorów franciszkańskich w Koszalinie, Kołobrzegu, Darłowie i Darłówku.

W dniach 6–11 maja odbywa się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie XI Zwyczajna Kapituła Prowincjalna Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

9 maja, podczas szóstej sesji, odbyły się wybory na gwardianów, wychowawców, przewodniczących komisji prowincjalnych oraz asystentów prowincjalnych w Polsce. Oznacza to zmiany także w klasztorach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Na gwardianów klasztorów w naszej diecezji zostali wybrani:

  • o. Marek Marcinkowski - klasztor w Darłówku (pierwsza kadencja)
  • o. Paweł Kaczmarski - klasztor w Koszalinie (pierwsza kadencja)
  • o. Bogdan Wroński - klasztor w Kołobrzegu (pierwsza kadencja)
  • o. Stanisław Piankowski - klasztor w Darłowie (pierwsza kadencja)

W trwającej obecnie w Koszalinie kapitule uczestniczą bracia z klasztorów w Polsce i za granicą, w tym z Ekwadoru, Kanady, Litwy, Niemiec, Węgier, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Szwecji.

W drugim dniu obecnej kapituły, 7 maja, bp Zbigniew Zieliński przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w koszalińskiej katedrze z racji 50. rocznicy przekazania tej świątyni przez franciszkanów na rzecz diecezji.

Pierwsza część XI kapituły odbyła się przed miesiącem, 8-12 kwietnia, w Koszalinie. Obrady odbyły się w tym samym miejscu i obejmowały m.in. wybór nowego definitorium prowincji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..