Marsze dla Życia i Rodziny. Aktualizacja.

W naszej diecezji odbędą się w tym roku w Koszalinie i Słupsku, a także w Pile.

Marsz dla Życia i Rodziny to radosna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku ludzkiego życia. Zaproszeni są na nie wszyscy, którym bliskie są wartości małżeństwa i rodziny, i szacunku dla życia ludzkiego, w tym wspólnoty gromadzące małżeństwa i rodziny.

W tym roku wiosenne rodzinne przejścia przez miasto odbędą się w Koszalinie i Słupsku - 26 maja.

Koszaliński Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. o godz. 12 w katedrze. Liturgii przewodniczył będzie bp Zbigniew Zieliński. Po Mszy uczestnicy przejdą ulicami do parafii pw. Ducha Świętego, gdzie będzie przygotowane rodzinne świętowanie. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

W Słupsku marsz rozpocznie się o godz. 11 przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Stąd uczestnicy przejdą do kościoła pw. NMP Królowej Różańca Świętego, gdzie o godz. 13 odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka.

2 czerwca odbędzie się marsz w Pile. Rozpocznie się Eucharystią w parafii pw. Świętej Rodziny o godz. 1. Po Mszy świętej marsz wyruszy na wyspę, gdzie odbędzie się dalsze świętowanie zorganizowane przez wspólnoty parafialne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..