Nowy numer 20/2024 Archiwum

XXVI Bieg Święców w Sławnie

Zapisy ruszyły. W programie biegi na kilku dystansach oraz Msza św., zwiedzanie muzeum, zabawy dla dzieci.

Impreza biegowa pn. Bieg Święców jest organizowana w Sławnie od 1997 roku. Nazwa związana jest z historią ziemi sławieńskiej i nawiązuje do daty otrzymania przez Sławno praw miejskich od rodu Święców - 22 maja 1317 roku. Bieg od lat cieszy się popularnością. To dobry sposób na promocję miasta i zdrowego stylu życia.

W tym roku 26.  już bieg rozpocznie się 24 maja Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie sprawowaną w intencji organizatorów, darczyńców i uczestników tego wydarzenia.

25 maja wystartują biegacze na kilku dystansach w różnych kategoriach wiekowych, a co ważne, zawodnicy na trasie o długości 10 km (3 x 3,3 km) przebiegną pod Bramą Słupską i Bramą Koszalińską z XV wieku oraz obok innych historycznych budynków.

Start i meta umiejscowione będą obok kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sławnie. Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Przed nim odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 do 800 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Po dekoracji medalowej i wręczeniu nagród na placu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy