Święcenia kapłańskie już za tydzień

Odbędą się w sobotę 25 maja w konkatedrze w Kołobrzegu. Wyświęconych na kapłanów zostanie trzech diakonów.

Uroczystość, w czasie której trzech diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego w kołobrzeskiej bazylice, rozpocznie się Mszą św. o godz. 11. 

Zaproszeni są na nią wszyscy: dzieci, młodzież, dorośli, służba liturgiczna ołtarza, harcerze, młodzież skupiona w różnych wspólnotach i ruchach katolickich.

– Niech to będzie kolejna okazja, by mówić o kapłaństwie i o powołaniach do kapłaństwa. Ten wyjątkowy dzień dla całej diecezji niech będzie również, szczególnie dla młodych ludzi, okazją do refleksji nad Bożym zamysłem względem każdego z nas, nad umocnieniem lub odkryciem własnego powołania w Kościele – zachęca rektor WSD ks. Radosław Suchorab.

– Bardzo prosimy, by na czas ostatniego przygotowania do kapłańskiej posługi w naszej diecezji otoczyć modlitwą przyszłych neoprezbiterów – dodaje rektor. – Zachęcamy do duchowej łączności z WSD w Koszalinie z wtorku na środę 21-22 maja, kiedy to nasza seminaryjna wspólnota trwać będzie na modlitwie podczas całonocnej adoracji w intencji naszych braci diakonów i kl. Szymona (przyszłego diakona), a także w dniach 18-24 maja, kiedy to diakoni będą przebywać w domu sióstr w Lipiu na rekolekcjach przed święceniami.

Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć w liturgii święceń, będą miały możliwość śledzić wydarzenie w internetowej transmisji w Dobrych Mediach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..