I Diecezjalny Zjazd Katolickich Webmasterów

8 czerwca w Koszalinie będzie można nauczyć się m.in. jak nie dać się sztucznej inteligencji, jak korzystać z internetowych narzędzi i jak kręcić, montować i publikować filmy.

Diecezjalny Zjazd Katolickich Webmasterów odbędzie się 8 czerwca w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Spotkanie otworzy biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński.

W programie znajdą się wykłady na temat dezinformacji, możliwości wykorzystania internetu, publikowania własnych filmów wykonanych smartfonem.

Poprowadzą je dr Klaudia Rosińska – medioznawca i ekspert ds. przeciwdziałania dezinformacji, ks. dr Wojciech Parfianowicz, medioznawca, specjalista w zakresie komunikacji społecznej i instytucjonalnej oraz Izabela Adamczyk, fotograf i twórca video.

– Organizujemy takie wydarzenie po raz pierwszy. Chcemy, aby osoby, które nieraz od lat działają w obszarze komunikacji w internecie, mogły się spotkać i wymienić doświadczenia mówi ks. dr Wojciech Parfianowicz, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

 – Adresujemy naszą ofertę do osób świeckich, duchownych, konsekrowanych, które zajmują się redagowaniem stron www czy profili w mediach społecznościowych parafii, zgromadzeń, instytucji, czy ruchów – dodaje ks. Parfianowicz. – Chodzi o to, aby poszerzać horyzonty, profesjonalizować się i formować duchowo. Jeśli propozycja spotka się z zainteresowaniem, będziemy ją kontynuować i poszerzać. Możliwości jest sporo.

Zapisy na adres rzecznik.diecezjakoszalin@gmail.com trwają do 26 maja. Wydarzenie jest płatne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..