"Głos Nienarodzonych" zabrzmi w Słupsku

- Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie - mówił o nim papież Franciszek.

Ważący tonę symbol niezbywalności prawa do życia każdego człowieka będzie towarzyszyć uczestnikom niedzielnego Marszu dla Życia i Rodziny w Słupsku.

- Jako organizatorzy XIV Słupskiego Marszu dla Życia i Rodziny dostrzegliśmy wartość jaką niesie "Głos Nienarodzonych" i zapragnęliśmy, by nam towarzyszył w tym roku. Dzwon jest dla nas symbolem siły i mocy, którą posiada każdy z nas, by zabrać głos w obronie tych, którzy sami nie mogą się bronić: dzieci w łonach swoich mam. Chcemy, by budził on sumienia słupszczan i całego regionu, uwrażliwiając na wielkie zagrożenie tak wielu najmniejszych. By jednocześnie był symbolem i wyrazem zjednoczenia nas wszystkich dla dobra i obrony życia, rodziny i ojczyzny - wyjaśnia Aleksandra Skawińska.

Fundatorami i pomysłodawcami dzwonu "Głosu Nienarodzonych" są podkarpaccy obrońcy życia z Fundacji "Życiu Tak". Pierwszego uderzenia dokonał papież Franciszek, który pobłogosławił go, jednocześnie podkreślając, że będzie on towarzyszył wydarzeniom pro-life na całym świecie. - Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie - mówił wówczas papież.

Od tego czasu dzwon-pielgrzym pojawia się w różnych miejscach w Polsce. "Głos Nienarodzonych" na co dzień stacjonuje w parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej na Podkarpaciu, jednak jego przeznaczeniem jest obecność w parafiach oraz udział w marszach organizowanych w obronie życia.

Symbolika dzwonu koncentruje się wokół tematu życia poczętego. Dwaj cherubini strzegą na nim dziecka nienarodzonego, widocznego na USG. Widnieją tam także słowa z Księgi Jeremiasza: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię i poświęciłem".

Inicjatywa przekroczyła już granice Polski. W pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu powstały podobne dzwony także dla Ukrainy, Ekwadoru, Zambii i Kazachstanu.

"Głos Nienarodzonych" zabrzmi w Słupsku   Marsz odbędzie się w niedzielę 26 maja. Materiały prasowe

Podczas słupskiego Marszu dla Życia i Rodziny każdy uczestnik będzie mógł uderzyć w dzwon, składając tym samym deklarację stania w obronie życia i symbolicznie dając głos tym, którzy nie mogą sami się bronić.

Przemarsz ulicami Słupska zaplanowano na niedzielę 26 maja. Tego dnia podobne wydarzenie odbędzie się również w Koszalinie. Pilanie zamanifestują swoje przywiązanie do wartości jakimi są życie i rodzina 2 czerwca. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..