Zaśpiewasz o Maryi?

Sam, z chórem lub z zespołem - ruszyły zgłoszenia na Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej "O Maryi śpiewamy".

Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Bińczu organizuje Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej "O Maryi śpiewamy". Muzyczne wydarzenie odbędzie się po raz czwarty 13 lipca w Bińczu, w historycznym parku przy grocie Matki Bożej z Lourdes lub - w razie złych warunków atmosferycznych - w świetlicy wiejskiej. Początek o godz. 14.

- Wszystkich chcących uwielbiać Najświętszą Maryję Pannę pieśnią lub piosenką serdecznie zapraszamy - i wykonawców, i widzów - zachęcają parafianie z Bińcza.

Festiwal "O Maryi śpiewamy" ma formę konkursu, w którym uczestnicy wystąpią w czterech kategoriach artystycznych: grupa dziecięca do lat 15, soliści, zespoły, chóry. Uczestnicy przygotowują dwie pieśni religijne, w tym jedną o tematyce maryjnej. Celem tego religijno-kulturalnego wydarzenia jest pielęgnowanie i promocja kultu Matki Bożej, konfrontacja dorobku artystycznego i integracja miłośników muzykowania, wymiana doświadczeń uczestników i instruktorów.

Ubiegłoroczny festiwal "O Maryi śpiewamy", pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią, zgromadził ponad 20 wykonawców w różnych kategoriach i ok. 400 widzów. Organizatorzy mają nadzieję, że także w tym roku frekwencja zarówno wśród wykonawców, jak i słuchaczy dopisze.

Patronat honorowy nad IV Festiwalem Pieśni i Piosenki Maryjnej "O Maryi śpiewamy" objął bp Zbigniew Zieliński. W organizację festiwalu włączają się: Starostwo Powiatu Człuchowskiego, Urząd Miasta i Gminy Czarne, Czarneńskie Centrum Kultury, Sołectwo Bińcze, Koło Gospodyń Wiejskich z Bińcza, OSP Bińcze, parafianie, sponsorzy.

Więcej informacji i dokumenty do pobrania (regulamin, karta zgłoszenia, plakat) na stronie parafii. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..