Utwór ma duszę, ma serce

A jak je wyśpiewać uczyli się uczestnicy warsztatów muzyki liturgicznej pod kierunkiem Piotra Pałki i Pawła Bębenka.

W weekend 7–9 czerwca odbyły się w koszalińskim CEF warsztaty muzyki liturgicznej, które poprowadził duet znanych twórców muzyki kościelnej – Piotr Pałka i Paweł Bębenek. W ćwiczeniach wokalnych wzięli udział wokaliści i instrumentaliści, którzy są członkami zespołów i schol animujących muzycznie wydarzenia liturgiczne. Jak mówią uczestnicy, warsztatom towarzyszył przekaz wiary chrześcijańskiej i świadectwo życia artystów.

Mszę św. na rozpoczęcie pracowitego weekendu odprawił w kaplicy CEF biskup senior Edward Dajczak. Konferencję na temat chrześcijańskiej muzyki i śpiewu poprowadził ks. Marcin Piotrowski. Zwieńczeniem warsztatów była oprawa Mszy św. w niedzielę 9 czerwca w kościele pw. św. Ignacego z Loyoli oraz koncert.

– Te warsztaty zmieniły moje patrzenie na muzykę i utwory liturgiczne – mówi Karolina z Koszalina. – Zwłaszcza wykonywane w wielogłosie utwory są przepiękne, ale prowadzący warsztaty pokazali nam, że jest coś jeszcze: element duszy i serca utworu. Uczyli nas jak wprowadzić do wykonania utworu lekkość, delikatność, czułość i ciszę. Bo głośno nie znaczy dobrze.

Jak dodaje koszalinianka, niezwykłym przeżyciem było wyśpiewanie znanej pieśni liturgicznej pt. „Witaj Pokarmie” mając przed sobą i dyrygenta, i kompozytora tego utworu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..