Koszalińsko-Kołobrzeski

Nauczyciele z nowymi siłami

Diecezjalni nauczyciele i wychowawcy wrócili z dorocznej pielgrzymki tego środowiska na Jasną Górę.

1 i 2 lipca reprezentacja nauczycieli z Koszalina i Słupska razem ze swoim duszpasterzem ks. Remigiuszem Szauerem wzięła udział w 87. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.

Tegoroczne pielgrzymowanie pod hasłem "Nauczycielu, co mam czynić?" było szczególnym czasem dziękczynienia za miniony rok szkolny, adoracji i integracji nauczycieli i wychowawców z całej Polski.

W programie dwudniowego wydarzenia obok Mszy św. i nabożeństw, w tym nieodzownej Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, znalazły się: sympozjum, wykład, koncert, projekcja filmu „Błogosławiona” o Natalii Tułasiewicz, jednej ze 108 męczenników za wiarę II wojny światowej, ogłoszonej w 2022 r. patronką nauczycieli polskich.

Wydarzenia te były okazją do umocnienia środowiska oświaty w ich misji przekazywania wiedzy i wartości młodemu pokoleniu, służyły dodaniu odwagi do zabierania głosu w obronie patriotyzmu, wartości chrześcijańskich, wolności człowieka, godności nauczyciela, dziecka i rodzica.

Po zakończeniu jasnogórskiego spotkania, w dalszej części pielgrzymki nauczyciele i wychowawcy z naszej diecezji odwiedzili sanktuarium św. Ojca Pio na Górce Przeprośnej, bazylikę NMP w Wambierzycach, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz Kościół Pokoju w Jaworze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..