Koszalińsko-Kołobrzeski

Kto trafi do kalendarza?

Wybrano prace plastyczne dzieci, które sportretowały Matkę Bożą. Trzy rysunki trafią do diecezjalnego kalendarza.

Finał konkursu odbył się 15 czerwca podczas diecezjalnych obchodów Dnia Dziecka w Skrzatuszu. Prace na ogłoszony wcześniej konkurs – portrety „Maryi najpiękniejszej z kobiet” – przygotowały grupy dzieci (klasy, parafie) lub wykonano je indywidualnie. Łącznie zebrano 100 prac.

Kto trafi do kalendarza?   Portret Pani Skrzatuskiej wykonany przez klasę III B z parafii pw. Michała Archanioła w Jastrowiu. ks. Marcin Piotrowski

– Wybraliśmy właśnie cztery prace – trzy, które ukażą się w kalendarzu diecezjalnym na przyszły, 2025 rok i jedną jako wyróżnienie. Skupiliśmy się na tym, by widać było zamysł dzieci pokazujący, jak wyobrażają sobie piękno Matki Bożej – mówi ks. Marcin Piotrowski diecezjalny duszpasterz dzieci.

Kto trafi do kalendarza?   Tę pracę wykonał Filip Łazuka z IV klasy SP w Łeknie. ks. Marcin Piotrowski

– Wśród tych stu prac znalazły się także wyjątkowe, wykonane ciekawą techniką, np. wydzieranki, wyklejanki, prace z bibuły. Bardzo oryginalny portret Matki Bożej wykonało dziecko, które zastosowało kolorystykę logo diecezji – opisuje duszpasterz. – Oczywiście prac jest dużo i wszystkie nas cieszą, bo pokazują, że dzieci zaangażowały się w konkurs, wiele prac wykonały grupowo. Miło było widzieć, ile prac mogliśmy w Skrzatuszu zawiesić na planszy konkursowej.

Do diecezjalnego kalendarza trafią portrety wykonane przez klasę III B z parafii pw. Michała Archanioła w Jastrowiu, przez dzieci z parafii pw. Zmartwychwstania PNJCh w Drawsku Pomorskim oraz przez Filipa Łazukę z IV klasy SP w Łeknie. Dodatkowo wyróżniono pracę ze SP w Pieszczu (parafia Sławsko).

Kto trafi do kalendarza?   Wyróżniona praca uczniów SP w Pieszczu (parafia Sławsko). ks. Marcin Piotrowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..