W drogę krzyżową - rodzinnie

Po raz drugi będzie można całą rodziną wybrać się wokół Białogardu na Rodzinną Drogę Krzyżową.

Nabożeństwo nawiązuje do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, z tym że dostosowane jest do możliwości zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz seniorów. Rodzinna Droga Krzyżowa rozpocznie się 8 marca po Mszy Świętej o godz. 9 w kościele pw. NNMP w Białogardzie. Po modlitwie przy figurce Matki Bożej każda grupa (licząca maksymalnie 10 osób) wyruszy indywidualnie w jedną z wybranych tras.

W założeniu RDK jest dla każdego, dlatego organizatorzy przygotowali trasy o różnym stopniu trudności. Łatwiejsza – pod patronatem świętych Aniołów Stróżów – zaczyna się w Białogardzie, by go obejść i po 12 kilometrach do niego powrócić. Jest przeznaczona dla rodzin z myślą o młodszych dzieciach, toteż nie jest wyczerpująca – prowadzi chodnikami i ścieżką rowerową.

Dłuższa trasa, do Domacyna, jest dla tych, którzy lubią większy wysiłek – liczy 21 kilometrów (stamtąd powrót we własnym zakresie).

Teksty rozważań na RDK przygotował ks. Rafał Pernal, wikariusz parafii Mariackiej. W ich przemyśleniu pomocą są materiały dostępne w formie papierowej lub cyfrowej do ściągnięcia z EDK Białogard na Facebooku.

Rodzinna Droga Krzyżowa została zainicjowana w parafii Mariackiej w Białogardzie we wrześniu 2024 roku jako propozycja nietypowego przeżycia Święta Podwyższenia Krzyża, stanowiąc propozycję modlitwy w drodze, ciszy i dzielenia tego doświadczenia z innymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..