Ruszyła doroczna akcja wspierająca ubogich. Do wypełnienia jest 5 tysięcy toreb.
Światowy Dzień Ubogich obchodzony w tym roku w niedzielę 16 listopada jest zarazem inauguracją dorocznej akcji Caritas pn. "Torba charytatywna". 5 tysięcy takich toreb z logo akcji trafiło do parafii w całej diecezji. To akcja, w której mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą wesprzeć osoby potrzebujące wsparcia w codziennych wydatkach.
Akcja polega na pobraniu torby zakupowej ze swojej parafii i wypełnieniu jej żywnością. Do torby można włożyć żywność z długim terminem ważności (mąkę, cukier, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, ryż, kaszę, makaron, margarynę, olej, słodycze, konserwy) oraz środki czystości (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Żywność należy zapakować oddzielnie od produktów chemii gospodarczej.
Produkty z toreb charytatywnych dostarczonych z powrotem do parafii trafią do potrzebujących pomocy parafian. Caritas zachęca do włączenia się w akcję także poprzez dystrybucję toreb w swoim środowisku.