• facebook
 • rss
 • W sercu i na transparentach

  Arkadiusz Wilman

  dodane 04.06.2017 18:29

  Ulicami Koszalina przeszedł w deszczu Marsz dla Życia i Rodziny. Kilkuset mieszkańców miasta zamanifestowało swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości. Ich wspólnym mianownikiem było hasło "Czas na rodzinę".

  Marsz rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego. Bp Krzysztof Włodarczyk w słowach homilii przypomniał nauczanie św. Jana Pawła II dotyczące obrony życia ludzkiego.

  - Przez ten Marsz głosimy, że tylko Bóg jest Panem życia, a prawa stanowione przez parlamenty powinny być odbiciem prawa naturalnego, obowiązującego wszystkich niezależnie od wyznania czy przekonań politycznych - mówił bp Włodarczyk.

  Koszalinianie w trakcie wydarzenia mogli wspomóc podopiecznych Domu Samotnej Matki w ramach akcji "Pielucha dla Malucha". Na trasie kwestowali także wolontariusze koszalińskiej Caritas. Widoczni byli również harcerze - wśród nich Piotr Bartoszek.

  - To nie tylko służba, ale też pokazanie tego, co nam siedzi w sercu, o czym powinno się mówić, a nie milczeć. Jest mniej ludzi niż w ubiegłym roku, ale cieszy przedział wiekowy - od małych dzieci po ludzi w starszym wieku - zauważył harcerz.

  Deszczowa aura nie odstraszyła Jadwigi Koparskiej, która przyznaje, że stara się uczestniczyć w każdym marszu.

  - Idziemy nie przeciwko czemuś, ale za czymś, za kimś, za wartościami, które są cenne dla każdego człowieka. Za mało jest radości, cieszenia się tym, co w rodzinie jest najważniejsze i najcenniejsze, za mało jest prawdziwej miłości.

  Organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie była m.in. wspólnota Domowego Kościoła, a także Rycerze Kolumba, Civitas Christiana i Caritas.

  Nasze materiały z marszów w Wałczu i w Pile

  Marsze odbędą się jeszcze: 11 czerwca w Słupsku i 18 czerwca w Szczecinku

  Patronat medialny nad marszami sprawuje "Gość Niedzielny"

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół