GN 30/2021 Archiwum

Uzdrowienie? Czy to możliwe?

We wtorek 3 września w Koszalinie, Słupsku i Pile, w wyznaczonych kościołach odbyły się Msze św. oraz modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

Uzdrowienia z chorób jako konsekwencja Bożej interwencji nie są w Kościele czymś nowym. Sam Jezus uzdrawiał podczas swego ziemskiego życia i nadal to czyni właśnie w Kościele. Jak wiadomo jednym z warunków beatyfikacji, jest stwierdzenie cudu przypisywanego wstawiennictwu kandydata na ołtarze.

Uzdrowienia nie są domeną jedynie wielkich sanktuariów takich jak Lourdes, Fatima czy Częstochowa. Mogą zdarzyć się wszędzie.

- Uzdrowienia fizyczne widziałem podczas ewangelizacji nadmorskich, wioskowych i podczas modlitw o uzdrowienie np. na rekolekcjach wielkopostnych - opowiada ks. dr Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia, który będzie prowadził modlitwę w Koszalinie.

- Pamiętam zdarzenie z ewangelizacji nadmorskiej w Jarosławcu. Wieczorem była modlitwa wstawiennicza. Ludzie podchodzili w dwóch rzędach. Przyszła dziewczynka dziewięcioletnia i zapytałem, o co chcesz, żebyśmy się modlili. Powiedziała: ja nie słyszę na jedno ucho. Więc położyłem ręce na uszach i mówię: Panie Jezu, proszę Cię, daj jej słuch. To trwało ze trzy minuty. Pytam się potem, czy coś poczuła i ona powiedziała: "ja słyszę". Jak to powiedziała, to najpierw nie uwierzyłem. Powiedziałem: "idź do ławki i podziękuj". Następnego dnia byliśmy w innej miejscowości, chyba w Darłówku. Spotkałem na deptaku tę dziewczynkę z rodziną, podbiegłem i spytałem, czy ona naprawdę słyszy. Potwierdzili. To był wielki znak - wspomina ks. Radosław.

- Był też człowiek, paralityk, który nie mógł chodzić i też został uzdrowiony. Podszedł do monstrancji i jej dotknął. Była dziewczyna, która miała problem ze złamaną nogą, która nie chciała się zrastać. W czasie nabożeństwa zaczęła chodzić. W innej grupie kobieta zostawiła kule w kościele - dodaje.

- Jednak największą biedą są dzisiaj problemy duchowe, lęki, depresje. Ludzie nie radzą sobie z różnymi sytuacjami, mają problemy z przebaczeniem. Od nich często zależy uzdrowienie fizyczne. Często problemy fizyczne mają swe źródło w problemach duchowych. Więc Bóg uzdrawia też z lęków, daje chęć życia. Pomaga przebaczyć. Pamiętam 80-letnią kobietę, która mówiła, że nie jest w stanie przebaczyć matce. Została oddana do domu dziecka. W czasie modlitwy nastąpiła jej przemiana - opowiada ks. Siwiński.

To wszystko rzeczywiście zdumiewa i daje do myślenia. Jednak modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie mogą być traktowane w sposób niewłaściwy. Zbyt pochopnie mówi się o cudach, wymusza się na Bogu konkretne działanie, myli się płaszczyzny. Co zatem warto wiedzieć, zanim się pójdzie na modlitwę wstawienniczą? Czego się można spodziewać, a czego się należy wystrzegać?

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Nie przegap

Brak dostępnych wydarzeń.

Pobieranie... Pobieranie...